Pohod po  slovenski obali

V soboto, 12. 11. 2022 smo  se z  učenci in učenkami planinske skupine UKMARkacija,  odpravili na planinski izlet Belvedere – Strunjan – Belvedere.

Zbrali smo  se ob 10. 00 na parkirišču pred restavracijo Kamin na Belvederju nad Izolo.

Peš smo se odpravili proti Strunjanu. Sprehodili smo se po učni poti v Krajinskem parku Strunjan.  Med potjo smo opazovali  rastline, živali in našo čudovito obalo  z zalivi. Na 161 metrih nadmorske višine, se  nam je razprl čudovit  pogled na  sosednjo državo  Hrvaško,  Italijo tja  do našega Triglava.

Po uri in pol hoje smo prispeli na cilj, na  obalo. Učenkam in učencem se je na obrazu narisal nasmeh.  Odložili so nahrbtnike in  takoj začeli z različnimi aktivnostmi. Pobirali so  školjke, metali kamenčke v morje, risali po kamnih, opazovali morske živali, in jadrnice na morju. Pravo doživetje je bilo opazovat in hranit prelepega laboda.

Na poti nazaj smo se poigrali na otroškem igrišču v Strunjanu in še v  oljčnem nasadu. Starši so nas pričakali na  izhodiščnem mestu. Bilo nam je zelo zabavno in lepo!

Mentorici: Andreja Spudič in Nadja Sentić Šorgo

(več …)